Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
Щороку 27 січня світ згадує одну з найстрашніших трагедій ХХ століття – Голокост. У цей день ми вшановуємо пам’ять шести мільйонів євреїв, а також мільйонів інших людей, знищених у роки нацистського режиму.
Дата обрана на честь звільнення концентраційного табору Аушвіц-Біркенау в 1945 році – місця, яке стало символом нелюдських страждань та масового знищення. Ця подія є нагадуванням про те, як важливо зберігати пам’ять про минуле, аби запобігти повторенню подібних трагедій у майбутньому.
Голокост залишив глибокі рани й на нашій землі. Одним із найстрашніших символів цієї трагедії в Україні є Дробицький Яр поблизу Харкова, де нацисти розстріляли десятки тисяч мирних жителів, переважно євреїв. Сьогодні меморіал в Дробицькому Яру нагадує нам про цю страшну трагедію і закликає нас ніколи не забувати про неї.
Запрошуємо кожного у своїх домівках запалити свічку пам’яті, віддати шану загиблим та підтримати ідею світу без ненависті та насильства.
Пам’ятаємо. Шануємо. Вчимося на історії
27 січня світ вшановує пам’ять мільйонів людей, які стали жертвами однієї з найжахливіших трагедій людства — Голокосту. Цей день нагадує про важливість збереження історичної пам’яті та уроків, які не можна забувати.
1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН затвердила Резолюцію, яка проголосила 27 січня Днем пам’яті жертв Голокосту. У документі зазначено, що геноцид під час Другої світової війни призвів до винищення 30% євреїв світу та мільйонів представників інших національностей.
Сьогодні у закладі освіти пройшли тематичні заходи, присвячені цій скорботній даті. Учні взяли участь у ранкових зустрічах, онлайн-уроках пам’яті, годинах спілкування, які нагадали про важливість миру, толерантності та людяності.
Учні та вчителі взяли активну участь у бесідах, присвячених цій трагічній сторінці історії. Діти переглянули документальні відео, дізналися про долі мільйонів людей.
Цей день став важливим нагадуванням про необхідність зберігати пам'ять та не допускати повторення трагедій минулого.
Ми віримо в майбутнє, де кожна людина, незалежно від національності, віросповідання чи походження, буде жити у світі, де цінується гідність, взаємоповага та мир.